Product was successfully added to your shopping cart.
Darbo laikas: 8 - 17 val. +370 45 432 044

Kontaktai

0prekė(s)

Jūsų prekių krepšelyje nėra prekių.

EU Ecolabel ženklinimą turintys produktai

EU Ecolabel - Europos Sąjungos ekologinis ženklas

„EU Ecolabel“ ženklas įkurtas 1992 m. yra pripažintas visoje Europoje ir visame pasaulyje. Tai oficialus Europos Sąjungos savanoriškas aplinkosauginis ženklas, kuriuo sertifikuojami produktai, turintys garantuotą, nepriklausomą patikrintą mažą poveikį aplinkai. Kad būtų suteiktas „EU Ecolabel“ ženklas, prekės ir paslaugos turi atitikti aukštus aplinkosaugos standartus per visą jų gyvavimo ciklą: nuo žaliavų gavybos, gamybos, paskirstymo iki šalinimo.

Ženklas taip pat skatina įmones kurti naujoviškus gaminius, kurie būtų patvarūs, lengvai pataisomi ir perdirbami. Naudodama „EU Ecolabel“ ženklą, pramonė gali pasiūlyti tikrų ir patikimų ekologiškų alternatyvų įprastiems produktams.

Europos Sąjungos (toliau – ES) ekologinis ženklas reglamentuojamas Reglamentu (EB) Nr. 66/2010 ir atitinka Tarptautinės standartizacijos organizacijos (ISO) I tipo ekologinio ženklo apibrėžimą pagal standartą ISO 14024. Tai reiškia, kad „EU Ecolabel“ ženklą savanoriškai, remdamasi keliais kriterijais, suteikia nepriklausoma trečioji šalis, nurodydama bendrą aplinkosauginį pranašumą konkrečioje gaminio kategorijoje, remiantis gyvavimo ciklo vertinimu.

Pagal Reglamento (EB) Nr. 66/2010 4 str., kiekviena ES valstybė narė paskiria kompetentingą instituciją, atsakingą už „EU Ecolabel“ ženklo reglamentavime numatytų užduočių vykdymą. Lietuvoje kompetentinga institucija yra paskirta Aplinkos apsaugos agentūra. Ši institucija yra atsakinga, kad produktų sertifikavimo sistemas vykdančios įstaigos, sertifikavimo procesus vykdytų nuosekliai ir neutraliai remiantis tarptautiniais, Europos ar nacionaliniais standartais ir procedūromis. Aplinkos apsaugos agentūra yra pirma institucija į kurią gali kreiptis gamintojai dėl produktų sertifikavimo „EU Ecolabel“ ekologiniu ženklu.

EU Ecolabel ženklas yra plačiai žinomas tiek ES, tiek pasaulyje. 2022 m. kovo mėnesio duomenimis ES rinkoje išduotos 2 239 licencijos 89 357 produktams (prekėms ir paslaugoms). ES ekologinis ženklas apima daugybę produktų grupių – nuo pagrindinių gamybos sričių iki turistų apgyvendinimo paslaugų.

Rūšiuoti mažėjančiai

   

Items 1 to 24 of 105 total

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
Rūšiuoti mažėjančiai

   

Items 1 to 24 of 105 total

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5