Paspaudę ant mėlyno teksto atidarysite naują naršyklės langą su mūsų rekomenduojamomis priemonėmis arba video.

Pelėsiais ir kerpėm apaugus aukštai, Trakų štai garbinga pilis...Nuostabus Maironio kūrinys, tačiau įsivaizduojant tas kerpes ir pelėsį, tuos kvapus ir vaizdus, norisi tiesiog imti Karcher aukšto slėgio įrenginį ir viską smagiai nupūsti.

Matėt kaip Karcher komanda plovė Vilniaus rotušės laiptus prieš NATO viršūnių susitikimą? Video.

Tačiau ne visus akmens paviršius galima plauti tokia stipria srove, ne visose vietose kur to reikia yra elektra ar atitinkamas vandens padavimas. 

Todėl atsivežėme pabandyti italų gamintojo Italchimica gaminamų produktų akmens paviršių valymų. Kaip žinia Italijoje yra daug archeologinio paveldo, muziejų po atviru dangumi, kurie yra veikiami gamtos...ir vandalų.

Štai video, kuriame yra atnaujinama statula iš lavos, Creator Vesevo muziejuje po atviru dangumi (rekomenduojame įsijungti subtitrus). 

Mūsų valymo objektas - stipriai gamtos paveikti akmeniniai antkapiai. Kapinėse elektros rozetės patogioje vietoje nerasi, o vanduo dažniausiu atveju tik iš šulinio. Aukštas slėgis atkrenta.

Todėl čiumpam ploviklį Power XP (jau paruoštas naudoti), pirštines ir apsauginius akinius (rekomenduojame, nes tikrai taškosi šveičiant, ypač nelygų akmenį), šepečius (vieną su kietais šereliais, kitą su metaliniais), ir bent 10 l vandens nuskalavimui (jeigu kapinėse nėra vandens taško).

Išpurškėm ploviklį ant kerpėto akmens paviršiaus (stenkitės kad ploviklio nepatektų ant augalų, juos apdenkite) ir kerpės tapo šviesiai žalios spalvos. Pagal gamintojo rekomendaciją palaukėm apie 15 min. ir tada šveitėm. Nešlifuotam paviršiui naudojom šepetėlį su metaliniais šereliais, o šlifuotam - kietų šerelių šepetėlį. Visas kerpes nušveitus paminklą tiesiog nupylėm kibiru vandens. Džiugiu žvilgsniu žvelgiant į puikiai pavykusį rezultatą, net nebespėjom nusausinti, o už mus tai padarė saulė.

Tą pakartojom ir su kitu antkapiu. Nuostabu, kad per daug nevargstant, galima pasiekti tokių rezultatų.

Dėl suprantamų priežaščių antkapius nuasmeninome.

Šiuo valikliu nuvalysite ir nepoliruoto marmuro, granito, travertino, kalkakmenio, klinkerio, terakotos, plytų, cemento ir betono paviršius.